НОВИНИ

27-12-2019

МАЙСТЕР-КЛАС З ГРАФІЧНИХ ТЕХНІК НА ВІДКРИТТІ РІЗДВЯНОЇ ВИСТАВКИ У ВИСТАВКОВІЙ ЗАЛІ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ

Справжня зима завітала до Запоріжжя. Щоправда, поки тільки на полотнах. Її в своїх роботах показали художники з міста та області. Картини презентували під час “Різдвяної” виставки. Загалом до уваги відвідувачів понад 150 робіт. А ще кожен, хто завітав на вернісаж, мав можливість виготовити святкову листівку. На виставці запоріжці могли не лише насолодитися зимовими пейзажами, а й створити новорічну листівку. У міні-творчій друкарській майстерні на спеціальному верстаті виготовляють святкові листівки. Аби їх створити, достатньо кількох хвилин. Всі поробки розмістять на мистецькій ялинці, встановленій у виставковій залі. На майстер-класі для демонстрації друкарських графічних технік використовувалися форми, які виконали викладачі кафедри дизайну Олег Рябченко, Юлія Стульнікова, Анна Лисенко, Лариса Клімова.

Діятиме “Різдвяна” виставка до кінця січня.

20-12-2019

У свято Миколая на кафедрі дизайну Хортицької національної академії відбувся майстер-клас з виготовлення вітальних листівок традиційними друкарськими техніками.


Викладачі кафедри Олег Рябченко та Лариса Клімова ознайомили студентів з особливостями створення ліногравюри, гравюри на пластику і гравюри на картоні, продемонструвавши весь процес підготовки та друку. Студенти-дизайнери із зацікавленням долучилися до процесу створення листівок в техніці гравюри, власноруч виготовивши друкарські форми і отримавши відбитки.

Сподіваємося, що виготовлення ексклюзивних власних листівок до численних різноманітних свят стане доброю традицією академії.

 

За численними проханнями повтор майстер-класу відбудеться у вівторок 24 грудня на кафедрі дизайну. Запрошуємо всіх бажаючих!

Здивуй друзів – надрукуй власну листівку!

20191219_152502.jpg

МАЙСТЕР-КЛАС ІЗ ВИГОТОВЛЕННЯ ВІТАЛЬНИХ ЛИСТІВОК НА КАФЕДРІ ДИЗАЙНУ

13-12-2019

СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВА ТА ДИЗАЙНУ СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ ТА ЛАУРЕАТАМИ V ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ СОЦІАЛЬНОЇ РЕКЛАМИ "ТОБІ ОБИРАТИ!"

20191128_173301.jpg

Вітаємо студентів-переможців та лауреатів п’ятого обласного конкурсу соціальної реклами «Тобі обирати»!
Студенти факультету мистецтва та дизайну Хортицької національної академії представили свої соціальні плакати на конкурсі проектів для небайдужої молоді, що тривав з початку літа.


За підсумками проведення у номінації «Розвиток громадянського суспільства» 2 місце посіла Тетяна Шведенко з плакатом «Дій!». У номінації «Екологія та зміни клімату» на другому місці опинилася Наталія Гончарова з плакатом «На межі вимирання». Почесні грамоти отримали лауреати конкурсу Крістіна Федотова «Наслідки пасивного куріння», Поліна Бердецька «Stop eat». Таким чином, автори робіт показали небайдужість до суспільних проблем, екології світу та затвердили значущість власного вибору.
Щиро вітаємо наших переможців, бажаємо натхнення та творчих досягнень!

Вітаємо студентів-переможців та лауреатів п’ятого обласного конкурсу соціальної реклами «Тобі обирати»!
Студенти факультету мистецтва та дизайну Хортицької національної академії представили свої соціальні плакати на конкурсі проектів для небайдужої молоді, що тривав з початку літа.


За підсумками проведення у номінації «Розвиток громадянського суспільства» 2 місце посіла Тетяна Шведенко з плакатом «Дій!». У номінації «Екологія та зміни клімату» на другому місці опинилася Наталія Гончарова з плакатом «На межі вимирання». Почесні грамоти отримали лауреати конкурсу Крістіна Федотова «Наслідки пасивного куріння», Поліна Бердецька «Stop eat». Таким чином, автори робіт показали небайдужість до суспільних проблем, екології світу та затвердили значущість власного вибору.
Щиро вітаємо наших переможців, бажаємо натхнення та творчих досягнень!

10-12-2019

МАЙСТЕР-КЛАС З ОСНОВ ДИЗАЙНУ "МІЙ ЩОДЕННИК" ВІД ЮЛІЇ ГУПАЛО

Майстер-клас з основ дизайну «Мій щоденник»
Викладачем Хортицької національної академії Гупало Юлею в рамках профорієнтаційної роботи було проведено майстер-класу з основ графічного дизайну для учнів Запорізького навчально-виховного комплексу 109. Учнів було ознайомлено з базовими знаннями графічного дизайну: композицією, візуалізацією, кольором, типографікою.

78036724_10156726682011188_1773042978885

03-12-2019

ВИСТАВКА ТВОРЧИХ СТУДЕНТСЬКИХ РОБІТ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВА ТА ДИЗАЙНУ У "ГАЛЕРЕЇ ЮНІОРІВ" ЗАПОРІЗЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ

78835303_10156707640101188_5762247996850

В приміщенні Запорізької дитячої художньої школи відкрилась виставка творчих студентських робіт факультету мистецтва та дизайну Хортицької національної академії «Хортицькі студії», яка проводиться з метою активізації та популяризації художньої та дизайнерської освіти в Україні. На виставці представлено більше 40 студентських робіт, які розкривають повноту та різноплановість освітнього процесу професійної підготовки майбутніх художників образотворчого, декоративного мистецтва та майбутніх графічних та медіа дизайнерів у Хортицькій національній академії.

 

Познайомитись із майбутньою професією або чим може займатися учень художньої школи в майбутньому, – саме під таким гаслом була розроблена концепція експозиції. На виставці представлені навчальні завдання, які відкривають секрети формування професійної майстерності, творчі роботи, в яких проявляється вся яскравість студентської художньої та дизайнерської субкультури, сповненої креативу, творчості та можливостей самовираження, приклади дизайнерської поліграфічної продукції, які піднімають актуальні соціокультурні та екологічні питання.

 

Експозиція студентських робіт триватиме протягом двох тижнів, тому всі бажаючі мають можливість відвідати її в «Галереї юніорів» в стінах Запорізької художньої школи.

28-11-2019

СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ ХОРТИЦЬКОЇ АКАДЕМІЇ ВІДТВОРИЛИ ПЕРШЕ ЗОБРАЖЕННЯ ХОРТИЦІ

Спільними зусиллями викладачі та студенти Хортицької академії відтворили перше зображення Хортиці 

14-11-2019

СТУДЕНТСЬКИЙ АРТБУК З ТВОРЧОЮ ІНТЕРПРЕТАЦІЄЮ ВІРШІВ МАРИНИ БРАЦИЛО

75521689_123031399138207_139606468847468

14 листопада 2019 року в межах Всеукраїнської наукової конференції «Запоріжжя в гуманітарному дискурсі» та Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони» проведено круглий стіл, присвячений дослідженню творчості української поетеси та авторки-виконавиці Марини Брацило.


З доповіддю «Розвиток образно-асоціативного мислення студентів творчих спеціальностей на поетичних образах Марини Брацило» виступила старший викладач кафедри дизайну Хортицької національної академії Лариса Клімова, а студентка 4 курсу освітньої програми Графічний дизайн Ірина Нестеренко презентувала артбук з творчою інтерпретацією віршів поетеси, який викликав живий інтерес учасників конференції і пропозицію подальшої співпраці з кафедрою українознавства ЗНУ.
В артбуці розглянуто новий аспект прочитання і розуміння поетичних творів на прикладі поезії Марини Брацило. Річ у тім, що друкований текст, від найменшого оповідання до великого роману, ми зазвичай прочитуємо речення за реченням, розуміючи смисл прочитаного, і робимо це достатньо швидко. Поетичний твір, вірш, ми читаємо за аналогічним принципом, тільки повільніше, але все ж таки достатньо швидко. В артбуці запропоновано принципово інший підхід до сприйняття тексту: ілюстрація, розташування тексту, колористична гама, засоби і характер композиції виключають можливість просто «проскочити» текст, змушуючи читача вчитатися не тільки у кожний рядок, а практично у кожне слово, якісно змінюючи емоційне сприйняття і розуміння вірша.

14-11-2019

СПІЛЬНИЙ ПРОЕКТ ДИЗАЙНЕРІВ ОДЯГУ І ДИЗАЙНЕРІВ-ГРАФІКІВ ЗІ СТВОРЕННЯ КОЛЕКЦІЇ ОДЯГУ ЗА МОТИВАМИ РОБІТ МАРІЇ ПРИМАЧЕНКО

Дивні звірі Марії Примаченко поселилися в колекції одягу студентів Хортицької національної академії
Студенти факультету мистецтва та дизайну, які навчаються за освітніми програмами Графічний дизайн та Дизайн одягу, працювали над спільним проектом зі створення колекції одягу за мотивами робіт української народної художниці Марії Примаченко. Майбутні дизайнери одягу запропонували ідею колекції, розробили ескізи костюмів. Студенти-графіки, в свою чергу, виконали стилізацію власних тварин у стилі народної художниці та перенесли зображення на тканину. Представлена колекція складається з шести образів, кожен з яких несе в собі образ дивного звіря за мотивами творів Марії Примаченко. Така сучасна колекція є прикладом вдалого поєднання народного мистецтва, етнічних мотивів та молодіжної моди.


Фотосесія-презентація колекції одягу вперше відбулася у Запорізькому обласному художньому музеї. Окрім того, студенти представили колекцію на «Ярмарку освіти-2020» у Запорізькому виставковому центрі «Козак-Палац».