top of page
НОВИНИ

27-12-2019

МАЙСТЕР-КЛАС З ГРАФІЧНИХ ТЕХНІК НА ВІДКРИТТІ РІЗДВЯНОЇ ВИСТАВКИ У ВИСТАВКОВІЙ ЗАЛІ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ

Справжня зима завітала до Запоріжжя. Щоправда, поки тільки на полотнах. Її в своїх роботах показали художники з міста та області. Картини презентували під час “Різдвяної” виставки. Загалом до уваги відвідувачів понад 150 робіт. А ще кожен, хто завітав на вернісаж, мав можливість виготовити святкову листівку. На виставці запоріжці могли не лише насолодитися зимовими пейзажами, а й створити новорічну листівку. У міні-творчій друкарській майстерні на спеціальному верстаті виготовляють святкові листівки. Аби їх створити, достатньо кількох хвилин. Всі поробки розмістять на мистецькій ялинці, встановленій у виставковій залі. На майстер-класі для демонстрації друкарських графічних технік використовувалися форми, які виконали викладачі кафедри дизайну Олег Рябченко, Юлія Стульнікова, Анна Лисенко, Лариса Клімова.

Діятиме “Різдвяна” виставка до кінця січня.

20-12-2019

У свято Миколая на кафедрі дизайну Хортицької національної академії відбувся майстер-клас з виготовлення вітальних листівок традиційними друкарськими техніками.


Викладачі кафедри Олег Рябченко та Лариса Клімова ознайомили студентів з особливостями створення ліногравюри, гравюри на пластику і гравюри на картоні, продемонструвавши весь процес підготовки та друку. Студенти-дизайнери із зацікавленням долучилися до процесу створення листівок в техніці гравюри, власноруч виготовивши друкарські форми і отримавши відбитки.

Сподіваємося, що виготовлення ексклюзивних власних листівок до численних різноманітних свят стане доброю традицією академії.

 

За численними проханнями повтор майстер-класу відбудеться у вівторок 24 грудня на кафедрі дизайну. Запрошуємо всіх бажаючих!

Здивуй друзів – надрукуй власну листівку!

20191219_152502.jpg

МАЙСТЕР-КЛАС ІЗ ВИГОТОВЛЕННЯ ВІТАЛЬНИХ ЛИСТІВОК НА КАФЕДРІ ДИЗАЙНУ

13-12-2019

СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВА ТА ДИЗАЙНУ СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ ТА ЛАУРЕАТАМИ V ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ СОЦІАЛЬНОЇ РЕКЛАМИ "ТОБІ ОБИРАТИ!"

20191128_173301.jpg

Вітаємо студентів-переможців та лауреатів п’ятого обласного конкурсу соціальної реклами «Тобі обирати»!
Студенти факультету мистецтва та дизайну Хортицької національної академії представили свої соціальні плакати на конкурсі проектів для небайдужої молоді, що тривав з початку літа.


За підсумками проведення у номінації «Розвиток громадянського суспільства» 2 місце посіла Тетяна Шведенко з плакатом «Дій!». У номінації «Екологія та зміни клімату» на другому місці опинилася Наталія Гончарова з плакатом «На межі вимирання». Почесні грамоти отримали лауреати конкурсу Крістіна Федотова «Наслідки пасивного куріння», Поліна Бердецька «Stop eat». Таким чином, автори робіт показали небайдужість до суспільних проблем, екології світу та затвердили значущість власного вибору.
Щиро вітаємо наших переможців, бажаємо натхнення та творчих досягнень!

Вітаємо студентів-переможців та лауреатів п’ятого обласного конкурсу соціальної реклами «Тобі обирати»!
Студенти факультету мистецтва та дизайну Хортицької національної академії представили свої соціальні плакати на конкурсі проектів для небайдужої молоді, що тривав з початку літа.


За підсумками проведення у номінації «Розвиток громадянського суспільства» 2 місце посіла Тетяна Шведенко з плакатом «Дій!». У номінації «Екологія та зміни клімату» на другому місці опинилася Наталія Гончарова з плакатом «На межі вимирання». Почесні грамоти отримали лауреати конкурсу Крістіна Федотова «Наслідки пасивного куріння», Поліна Бердецька «Stop eat». Таким чином, автори робіт показали небайдужість до суспільних проблем, екології світу та затвердили значущість власного вибору.
Щиро вітаємо наших переможців, бажаємо натхнення та творчих досягнень!

10-12-2019

МАЙСТЕР-КЛАС З ОСНОВ ДИЗАЙНУ "МІЙ ЩОДЕННИК" ВІД ЮЛІЇ ГУПАЛО

Майстер-клас з основ дизайну «Мій щоденник»
Викладачем Хортицької національної академії Гупало Юлею в рамках профорієнтаційної роботи було проведено майстер-класу з основ графічного дизайну для учнів Запорізького навчально-виховного комплексу 109. Учнів було ознайомлено з базовими знаннями графічного дизайну: композицією, візуалізацією, кольором, типографікою.

78036724_10156726682011188_1773042978885

03-12-2019

ВИСТАВКА ТВОРЧИХ СТУДЕНТСЬКИХ РОБІТ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВА ТА ДИЗАЙНУ У "ГАЛЕРЕЇ ЮНІОРІВ" ЗАПОРІЗЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ

78835303_10156707640101188_5762247996850

В приміщенні Запорізької дитячої художньої школи відкрилась виставка творчих студентських робіт факультету мистецтва та дизайну Хортицької національної академії «Хортицькі студії», яка проводиться з метою активізації та популяризації художньої та дизайнерської освіти в Україні. На виставці представлено більше 40 студентських робіт, які розкривають повноту та різноплановість освітнього процесу професійної підготовки майбутніх художників образотворчого, декоративного мистецтва та майбутніх графічних та медіа дизайнерів у Хортицькій національній академії.

 

Познайомитись із майбутньою професією або чим може займатися учень художньої школи в майбутньому, – саме під таким гаслом була розроблена концепція експозиції. На виставці представлені навчальні завдання, які відкривають секрети формування професійної майстерності, творчі роботи, в яких проявляється вся яскравість студентської художньої та дизайнерської субкультури, сповненої креативу, творчості та можливостей самовираження, приклади дизайнерської поліграфічної продукції, які піднімають актуальні соціокультурні та екологічні питання.

 

Експозиція студентських робіт триватиме протягом двох тижнів, тому всі бажаючі мають можливість відвідати її в «Галереї юніорів» в стінах Запорізької художньої школи.

28-11-2019

СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ ХОРТИЦЬКОЇ АКАДЕМІЇ ВІДТВОРИЛИ ПЕРШЕ ЗОБРАЖЕННЯ ХОРТИЦІ

Спільними зусиллями викладачі та студенти Хортицької академії відтворили перше зображення Хортиці 

14-11-2019

СТУДЕНТСЬКИЙ АРТБУК З ТВОРЧОЮ ІНТЕРПРЕТАЦІЄЮ ВІРШІВ МАРИНИ БРАЦИЛО

75521689_123031399138207_139606468847468

14 листопада 2019 року в межах Всеукраїнської наукової конференції «Запоріжжя в гуманітарному дискурсі» та Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони» проведено круглий стіл, присвячений дослідженню творчості української поетеси та авторки-виконавиці Марини Брацило.


З доповіддю «Розвиток образно-асоціативного мислення студентів творчих спеціальностей на поетичних образах Марини Брацило» виступила старший викладач кафедри дизайну Хортицької національної академії Лариса Клімова, а студентка 4 курсу освітньої програми Графічний дизайн Ірина Нестеренко презентувала артбук з творчою інтерпретацією віршів поетеси, який викликав живий інтерес учасників конференції і пропозицію подальшої співпраці з кафедрою українознавства ЗНУ.
В артбуці розглянуто новий аспект прочитання і розуміння поетичних творів на прикладі поезії Марини Брацило. Річ у тім, що друкований текст, від найменшого оповідання до великого роману, ми зазвичай прочитуємо речення за реченням, розуміючи смисл прочитаного, і робимо це достатньо швидко. Поетичний твір, вірш, ми читаємо за аналогічним принципом, тільки повільніше, але все ж таки достатньо швидко. В артбуці запропоновано принципово інший підхід до сприйняття тексту: ілюстрація, розташування тексту, колористична гама, засоби і характер композиції виключають можливість просто «проскочити» текст, змушуючи читача вчитатися не тільки у кожний рядок, а практично у кожне слово, якісно змінюючи емоційне сприйняття і розуміння вірша.

14-11-2019

СПІЛЬНИЙ ПРОЕКТ ДИЗАЙНЕРІВ ОДЯГУ І ДИЗАЙНЕРІВ-ГРАФІКІВ ЗІ СТВОРЕННЯ КОЛЕКЦІЇ ОДЯГУ ЗА МОТИВАМИ РОБІТ МАРІЇ ПРИМАЧЕНКО

Дивні звірі Марії Примаченко поселилися в колекції одягу студентів Хортицької національної академії
Студенти факультету мистецтва та дизайну, які навчаються за освітніми програмами Графічний дизайн та Дизайн одягу, працювали над спільним проектом зі створення колекції одягу за мотивами робіт української народної художниці Марії Примаченко. Майбутні дизайнери одягу запропонували ідею колекції, розробили ескізи костюмів. Студенти-графіки, в свою чергу, виконали стилізацію власних тварин у стилі народної художниці та перенесли зображення на тканину. Представлена колекція складається з шести образів, кожен з яких несе в собі образ дивного звіря за мотивами творів Марії Примаченко. Така сучасна колекція є прикладом вдалого поєднання народного мистецтва, етнічних мотивів та молодіжної моди.


Фотосесія-презентація колекції одягу вперше відбулася у Запорізькому обласному художньому музеї. Окрім того, студенти представили колекцію на «Ярмарку освіти-2020» у Запорізькому виставковому центрі «Козак-Палац».

12-10-2019

ВІДНОВЛЕНО НАЙДАВНІШЕ ЗОБРАЖЕННЯ ХОРТИЦІ. РЕЗУЛЬТАТ НАУКОВИХ ПОШУКІВ – РЕКОНСТРУКЦІЯ КАРТИНИ ЖАНА МІВІЛЛЯ.

g20191112.jpg
Z20191112.jpg

Сьогодні в ефірі Суспільного мовника Запоріжжя доцент кафедри дизайну, доктор історичних наук Хортицької національної академії Віктор Філас, завідувач кафедри дизайну, кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Дерев’янко та студентка факультету мистецтва та дизайну Елеонора Сахарова представили результати своїх наукових пошуків – реконструкцію картини Жана Мівілля 1814 року, яка є найдавнішим зображенням острова Хортиці в живописі.


До недавнього часу найраннішим зображенням Хортиці і околиць сучасного міста Запоріжжя вважалася картина Івана Айвазовського «Дніпро у Олександрівська» середини 70-х років ХІХ століття. Але завдяки активним пошукам Віктора Філаса була знайдена копія ескізу відомого швейцарського художника Жана Крістофа Мівілля, на якому зображена східна частина острова Хортиці і затоплене нині русло Дніпра з островами і скелями в районі греблі Дніпрогесу.
Жан Крістоф Мівілль (1786–1836) – один з відомих представників швейцарського живопису, який довгий час працював у Російській імперії. Відмінною особливістю стилю художника було відображення ландшафтного простору з топографічною чіткістю. У 1814–1817 роках художник здійснив подорож до Криму. Зібраний ним багатий матеріал (акварелі, ескізи, замальовки та ін.) став джерелом натхнення для створення сорока полотен маслом, написаних уже в Швейцарії в його майстерні. Зараз відомо лише 23 роботи цього майстра, які зберігаються в Російському музеї, Третьяковській галереї, Національній галереї Вірменії та ін. У художніх музеях Ольто і Базеля зберігаються підготовчі матеріали до картин. Серед них і був знайдений ескіз «Дніпро біля Олександрівська» (1814) (в оригіналі «Дніпро біля Олександрова»), зроблений можливо до майбутньої картини. Доля самої картини маслом невідома (або так і не була написана, або загублена).
Унікальність цієї роботи полягає в тому, що це «найстаріше» дофотографічне художньо-графічне зображення острова Хортиці і місцевості, де розташовується сучасне Запоріжжя. Ескіз датується 1814 роком.
На основі зібраних в архівах і музеях матеріалів про творчість і особливості стилю Жана Мівілля художники «відновили в кольорі» картину «Дніпро біля Олександрівська». Провівши фундаментальну дослідницьку роботу, студентка факультету мистецтва та дизайну Елеонора Сахарова разом з науковим керівником Наталією Дерев’янко створили картину маслом на основі ескізу Мівілля.
Створення такої картини дає нам можливість не тільки уявити, але й побачити ландшафт нашого краю двохсотлітньої давності. Картина може стати джерелом знань і натхнення для художників, істориків, краєзнавців і всіх, кому небайдужа історія рідного міста.
З картиною можна ознайомитися в музеї Хортицької національної академії.

11-10-2019

ІІ МІСЬКИЙ ПЛЕНЕР "БАРВИ РІДНОГО КРАЮ"

IMG-2628f6d5644fca4d503eedfa68b1b937-V.j

Завідувач кафедри дизайну Хортицької національної академії Наталія Володимирівна Дерев’янко в якості голови журі взяла участь у ІІ Міському пленері «Барви рідного краю», організатором якого виступив Департамент освіти і науки Запорізької міської ради та науково-методичний центр Департаменту.


Даний захід присвячений Дню міста Запоріжжя, Дню захисника Вітчизни, Дню Запорізького козацтва; спрямований на створення умов для реалізації культуротворчого потенціалу обдарованих дітей та молоді, набуття навичок роботи над індивідуальним та колективним художнім проектом в графічних та живописних техніках.
В пленері взяли участь біля п’ятдесяти юних художників, переможців конкурсів з образотворчого мистецтва різних рівнів: учні 5-11 класів, вихованці позашкільних закладів освіти віком від 11 до 17 років.
Як відзначила, Корольова Ольга Юріївна, методист науково-методичного центру департаменту, член оргкомітету ІІ Міського пленеру: «Наша мета – це формування у школярів особистісно-ціннісного ставлення до образотворчого мистецтва, художньо-естетичне виховання в умовах соціокультурного середовища освітньої системи міста; сприяння розвитку художнього мислення, уяви, реалізації інтелектуального та творчого потенціалу молоді».
Незалежне журі під головуванням Наталії Володимирівни відзначило високий рівень робіт та зацікавленість та завзятість юних художників: «Конкурсанти намагалися показати всю красу рідного краю, відшукували цікаві куточки нашого міста, сміливо обирали техніки виконання. Сподіваємося, що юні художники будуть продовжувати займатися образотворчим мистецтвом і невдовзі ми побачимо їх в якості студентів кафедри дизайну нашої академії».

02-10-2019

ЛОГОТИП ТА ВІЗУАЛЬНИЙ СТИЛЬ – ПОДАРУНОК ВІД ХОРТИЦЬКОЇ АКАДЕМІЇ ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЗАПОРІЗЬКОГО ХУДОЖНЬОГО МУЗЕЮ

Викладачем кафедри дизайну Хортицької національної академії Ларисою Клімовою разом зі студентами був розроблений логотип та елементи візуального стилю Запорізького обласного художнього музею. У день народження музею від імені академії були подаровані авторські права на користування знаком. Директорка музею Інга Янковська зазначила: «Ми дуже щасливі, що у нас є друзі, які можуть зробити нам такий подарунок. Це наш логотип та інші елементи фірмового стилю, які допоможуть музею бути ще більш популярним, сучасним та помітним».


Лариса Клімова відмітила, що були різні варіанти і сучасного рішення, і суперсучасного і, навіть, авангардні, але зараз на часі саме наша українська ідентифікація. У логотипі заклали перші літери назви Запорізького художнього музею. Вони складені в таку абревіатуру, яка є одночасно елементом українського орнаменту в національних кольорах.
Хортицька національна академія давно і тісно співпрацює з художнім музеєм, який до цього часу мав радянський логотип і колектив музею відмовився користуватися ним. Тому можливість зробити ребрендінг фірмового стилю музею для Хортицької національної академії є показником довіри та високого рівня дизайнерської майстерності.
Сподіваємося і на подальшу плідну співпрацю!

bottom of page