НОВИНИ

28-02-2020

УЧАСТЬ У VI МІСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «МИСТЕЦТВО КРАЇН ЄВРОПЕЙСЬКОГО РЕГІОНУ У ПРОСТОРІ СВІТОВОЇ КУЛЬТУРИ»

_2020-02-29_09-16-24.png

28 лютого 2020 року зав.кафедри дизайну, доцент Н.В. Дерев’янко та ст. викладач Клімова Л.Н. в рамках профорієнтаційної роботи серед шкіл міста взяли участь у VI Міській науково-практичній конференції «Мистецтво країн європейського регіону у просторі світової культури» під егідою Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради з доповідями «Напрям підготовки Культура і мистецтво. Як обрати професію?» та «Основи комп’ютерної графіки в старших класах загальноосвітньої школи як одна з форм підготовки до навчання у мистецьких ВНЗ».

Н.В. Дерев’янко торкнулася теми актуальності професії дизайнера та загальних аспектів підготовки і особливостей вступної кампанії 2020 року.

Л.М. Клімова, як продовження доповіді Н.В. Дерев’янко, звернула увагу на необхідність отримання початкових знань програм з комп’ютерної графіки, зазначивши реальну можливість отримання первісних навичок роботи в програмах графічного пакету у старших класах школи.

27-02-2020

ПРО АКАДЕМІЧНУ ДОБРОЧЕСНІСТЬ І ШЛЯХИ ЇЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

27 лютого 2020 року в актовій залі відбувся семінар з питань академічної свободи, академічної доброчесності і шляхів її забезпечення. Завідувач кафедри дизайну Наталія Дерев’янко говорила з викладачами і студентами про те, що таке «академічна доброчесність», навіщо вона потрібна та як дотримуватись принципів академічної доброчесності.

 

В основі академічної доброчесності лежить чесність, порядність у виконанні своїх обов’язків, довіра, справедливість, повага та відповідальність. Відповідно до цих переконань і принципів в академії розроблено Кодекс доброчесності та створено Групу сприяння академічній доброчесності, Комісію з академічної доброчесності та Комісію з етики та управління конфліктами, задачами яких є сприяння дотриманню академічної доброчесності та етики академічних взаємовідносин в освітній та науковій діяльності академії.

 

Студенти дізналися, які види академічної недоброчесності існують та домовились про дотримання принципів доброчесності в освітній діяльності, про що підписали Декларацію.

Підсумовуючи, завідувач аголосила, що саме від академічної спільноти залежить можливість подолання зловживань і неналежного ставлення до своїх обов’язків через формування культури академічної доброчесності в освітньому просторі України. А відтак, підвищення рівня вищої та середньої освіти і підготовки висококваліфікованих професіоналів. Адже саме їх конче потребує наша країна!

 

Тож давайте почнемо впроваджувати академічну доброчесність із себе! Відновимо довіру до якісної вищої освіти в Україні!

20200227_120531.png

21-02-2020

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ТВОРЧИХ РОБІТ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ ДИЗАЙНЕРСЬКИХ ВІДДІЛЕНЬ ЗАПОРІЗЬКИХ ВИШІВ У ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ

«Від сесії до сесії» - так називається виставка студентів-дизайнерів та їх викладачів, яка відкрилася 21 лютого у Запорізькому художньому музеї. На думку експертів музею, найбільш креативні роботи - у студентів нашої академії! Студентки нашої академії також показали на відкритті виставки дефіле у костюмах з розписом і аплікаціями за мотивами робіт Марії Примаченко. Їх було створено викладачем, художником Наталією Дерев’янко разом зі студентами. Така виставка відбувається у художньому музеї вперше і стала непересічною подією для нашого міста. Приємно, що привітати студентів і викладачів прийшов керуючий справами апарата обласної ради Володимир Подорожко:

— Ви руйнуєте міфи про сучасну молодь, яка не уявляє свого життя без електронних гаджетів, — звернувся до студентів Володимир Подорожко. — Ваші гаджети – це пензель, полотно та фарби. Бажаю не зупинятися у творчих пошуках, аби ваші роботи з часом побачили відомі світові галереї. А  викладачам хочу подякувати за те, що вкладаєте душу у своїх студентів, — зазначив він. Протягом виставки плануються різноманітні майстер-класи, які для студентів будуть безкоштовними. Викладачі нашої академії покажуть майстер-клас з ручних друкарських технік, який викликав захоплення та неабияку зацікавленість відвідувачів, коли вперше проводився на відкритті Різдвяної виставки у виставковій залі НСХУ. Наприкінці березня відбудеться нагородження переможців і учасників виставки-конкурсу. Виші, які взяли участь у виставці:

- Хортицька національна академія;

- Запорізький національний університет;

- Національний університет «Запорізька політехніка»;

- Класичний приватний університет;

- Будівельний коледж.

09-02-2020

СТУДІЯ РИСУНКУ ПРОДОВЖУЄ СВОЮ РОБОТУ. ПРИВІТАЙМО НОВУ УЧАСНИЦЮ – СТУДЕНТКУ ІІ КУРСУ ГРАФІЧНОГО ДИЗАЙНУ – СЮЗАННУ МОКРЯК!

85235597_3160376670658006_57968507960080

9 лютого 2020 року ми знов малювали цікаву жіночу натуру вже із новою учасницею студії рисунку - Сюзанною Мокряк!

Приємно. коли студенти прагнуть підвищити свою професійну майстерність, долучаючись до роботи в студії. Чудова можливість приємно і корисно попрацювати і поспілкуватися. 

07-02-2020

У ВИСТАВЦІ СТУДІЇ РИСУНКУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ ДВІ СТУДЕНТКИ НАШОЇ АКАДЕМІЇ — АСЯ КАСКІНА ТА ЛІЯ КЕВХІЄВА. ВІТАЄМО!

Портрет як можливість розповісти про людину. Роботи в цьому жанрі презентували запорізькі художники. Усі автори — представники творчого об’єднання “Студія рисунку”. Так вирішили відзначити день народження студії.

Зелене волосся та ельфійські вуха – у такому вбранні прийшла на виставку студентка ІІ курсу Графічного дизайну Анастасія Каскіна. В такому ж образі дівчина зображена й на портретах, які представлені у галереї Запорізької організації Національної спілки художників України. Настя зазначає: сама теж займається живописом, тож поки була моделлю для колег, вирішила і свою роботу представити на виставці.

Художниця каже, кольоровими олівцями зобразила свою подругу – з ельфійськими вушками та фіолетовим волоссям. Малюнок Анастасія виконала у власній стилістиці, доволі своєрідній, яка полягає у тому, що очі виходять за грані обличчя та волосся, адже очі людини – це дзеркало душі.

Окрім спільної виставки, авторів об’єднує те, що усі вони учасники “Студії рисунку”. Її засновники кажуть: чотири роки тому створили студію як майданчик для творчості не лише для професіоналів, а й художників-початківців. Усі митці тут пишуть з натури.

Голова Запорізької організації Національної спілки художників України Ірина Гресик говорить, на відміну від традиційних студій, це не навчальна студія. Ця студія, її робота полягає у тому, що ми запрошуємо натуру. Оскільки це студія рисунку – ви бачите, що роботи різні. Тут і живопис, і акварель, і графіка. Сама студія не ставить рамки. Хто як бажає, хто як себе може реалізувати, так і працює.

Самі художники зізнаються: для них студія — не лише майданчик для творчості, а ще й можливість поспілкуватись з колегами.

02-02-2020

ДО РОБОТИ СТУДІЇ РИСУНКУ ДОЛУЧИЛАСЯ ЩЕ ОДНА НАША СТУДЕНТКА!

83908489_3145247252170948_58604774207835

2 лютого 2020 року відбулося чергове заняття студії рисунку у виставковій залі Запорізької організаціїНаціональної спілки художників України, у якому взяла участь студентка ІІ курсу Графічного дизайну Лія Кевхієва. Такі заняття - непоганий старт творчої діяльності.

До речі, чергова щорічна виставка робіт студійців відкривається 7 лютого 2020 року (у п’ятницю), о 15-00 у виставковій залі ЗО НСХУ на майдані Фестивальному, де візьмуть участь ст. викладач кафедри Лариса Клімова і студентки Настя Каскіна і Лія Кевхієва.

22-01-2020

ЗАХИСТ КУРСОВИХ ПРОЕКТІВ СТУДЕНТАМИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ ГРАФІЧНИЙ ДИЗАЙН ІІІ ТА ІV КУРСІВ

83112287_647410612667921_101246135946969

22 січня 2020 року відбувся захист курсових проектів студентами ІІІ та IV курсу спеціальності Графічний дизайн: "Елементи візуальної комунікації" та "Розробка оригінал-макету багатосторінкового видання", а також поточне завдання "Створення арт-буку за обраною тематикою", при виконанні якого студенти мали змогу максимально проявити свої творчі здібності.

 

Особливістю завдання була установка на мінімум обмежень і максимум креативу. Тому це завдання студенти виконували з особливим натхненням і порадували нестандартними і несподіваними конструктивними і графічними рішеннями.